دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

آشپزخانه های کوچک

home-design-Small-Modular-Kitchen-Design-Ideas-6آشپزخانه کوچک

چنانچه صاحب آشپزخانه ای کوچک هستید و این از نظرتان یک نقص به شمار می رود و یا این مسأله همواره به عنوان یک مشکل ناراحت کننده پیش روی شما قرار دارد، چند راه حل ساده و پیش پا افتاده می تواند چاره کار شما باشد. تنها با رعایت چند نکته مهم و ضروری شما قادر خواهید بود این نقص را به نقطه قوت طراحی منزل خود مبدل نمایید.

آشپزخانه های کوچک نقص خانه شما نیستند.

– فضاهای بلااستفاده را کاهش دهید.

آنچه در بدو امر بیش از هر چیز دیگر اهمیت دارد، کاهش دادن فضاهای پرت (بلااستفاده و بدون کاربری مفید) آشپزخانه، به فضایی مفید است. این کار با چند جابه جایی ساده لوازم آشپزخانه از قبیل یخچال، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، گنجه ها و … میسر خواهد شد.

در تغییر دکوراسیون آشپزخانه بیش از هرچیز به دسترسی راحت میان سه نقطه اصلی آن ( مثلث کار ) یعنی سینک ظرفشویی، یخچال و اجاق گاز توجه نمایید. این نقاط باید در نزدیکی یکدیگر واقع شوند و عملکرد متقابل نسبتا به یکدیگر داشته باشند.

kitchen-19

– از تردد غیرضروری خودداری نمایید.

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است،لزومی ندارد چندین نفر به طور همزمان در آن حضور داشته باشند. به طور مثال با قرار دادن یخچال در بخشی از وروردی آشپزخانه یا نزدیک به آن می توانید مانع رفت و آمد های مکرر اعضای خانواده به منظور استفاده از یخچال شوید. به این ترتیب دیگر مزاحمتی از این نظر وجود نخواهد داشت.

– استفاده از رنگ های روشن

استفاده از رنگ های روشن به ویژه رنگ سفید می تواند در بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه شما مؤثر باشد تا آشپزخانه ای به ظاهر بزرگ و دلباز داشته باشید.

pc392c2a87047ce67caa121e650c3d68d1_10079

– استفاده از نورپردازی مناسب فضا

نورپردازی در فضای داخلی آشپزخانه از دو طریق میسر است:
– نور طبیعی
– نور مصنوعی

۴٫a

استفاده از نور طبیعی و تهویه مطبوع می تواند با فراهم آوردن شرایط آسایش فضای آشپزخانه کوچک شما را از حالت دلگیر و خسته کننده نجات دهد. پنجره ای رو به نور آفتاب صبحگاهی یا پنجره ای رو به حیاط خلوتی زیبا یا حتی پنجره ای رو به تراس تمیز و سبز خانه شما تغییر باورنکردنی در فضای آشپزخانه پدید می آورد. شما می توانید برای این پنجره از انواع پرده های کرکره ای با طرح های جذاب و فانتزی استفاده نمایید. پرده آشپزخانه می تواند علاوه بر کنترل کننده نور ورودی به فضا در صورت بسته بودن تابلویی زیبا از یک منظره طبیعی باشد.

استفاده از نور مصنوعی مانند کار گذاشتن لامپ های سقفی و دیواری در رنگ ها و شکل های متنوع سبب ایجاد تنوع در آشپزخانه کوچک شما می شود. شما می توانید از یک رنگ برای نور دهی فضای آشپزخانه یا از چند رنگ مکمل یا متضاد بدین منظور استفاده نمایید و فضایی شاد پدید آورید.

small-kitchen-sk-2

– تغییرات جزیی در دکوراسیون

تغییر جزیی در در طراحی پیشخوان و کابینت های آشپزخانه می تواند راه دیگری برای بزرگ تر به نظر آمدن آشپزخانه شما باشد. اگر بخش هایی از کابینت یا حتی پیشخوان آشپزخانه را حذف یا کمی جابه جا کنید چه خواهد شد؟ تاکنون به این گزینه فکر کرده اید که شاید تغییر در نوع کابینت های آشپزخانه می تواند فضای بیشتری در اختیار شما قرار دهد؟

ارتباط بین فضای آشپزخانه و سایر بخش های خانه

فضای آشپزخانه را به بخش های دیگر خانه ارتباط دهید. چگونه؟ بسیار ساده!
می توانید خارج از فضای آشپزخانه کنجی از فضای نشیمن را به میز غذاخوری اختصاص دهید. مطمئن باشید این کار بسیار تأثیرگذار خواهد بود و موجب می شود تا آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد.

آشپزخانه مرتب

در آشپزخانه های کوچک، مرتب بودن فضای داخلی آشپزخانه و خلوت کردن فضای روی پیشخوان تأثیر به سزایی در زیبایی و جذابیت آشپزخانه شما دارد. پس از شلوغ نمودن بخش های قابل رویت آشپزخانه با انواع لوازم برقی یا وسایل تزیینی مختلف که وجودشان لزومی ندارد بپرهیزید.

۵۷۶۸۷۱۷۹-sabatak-com

کابینت ها در این کار نقش پررنگی به عهده دارند. می توانید این لوازم را در بخش های مختلف کابینت جانمایی نمایید یا با استفاده از درب های شیشه ای برای کابینت لوازم مورد علاقه تان را در معرض نمایش قرار دهید، بدون اینکه سطح مفید کار شما را اشغال نموده و مزاحم کارتان در آشپزخانه شوند.

۲۴۳۸۱۱_۶۰۳

تصاویر زیبا

استفاده از برچسب ها و پوسترهای خوش رنگ با تصاویر جالب مثل تصویری از یک سبد میوه یا سبزیجات و یا منظره ای طبیعی از ساحل دریا می تواند به فضای آشپزخانه روح بخشد.

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*