شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

آپارتمان مسکونی کوچک در سنگاپور

Tiny-apartment-Singapore-kitchen-and-diningآپارتمان مسکونی

این آپارتمان مسکونی واقع در مرکز شهر سنگاپور، اگرچه بسیار کوچک است اما دارای فضای داخلی جذاب و آرامش بخشی ست که این روزها در کمتر آپارتمان مسکونی یافت می شود.

نقطه ای دنج و راحت دقیقا در مرکز شهر سنگاپور!

آپارتمان مسکونی واقع در مرکز شهر سنگاپور

Tiny-apartment-Singapore-living-areaآپارتمان مسکونی

واحد آپارتمانی مذکور در دو طبقه شامل فضاهای عمومی نشیمن، ناهارخوری و آشپزخانه در مجاورت یکدیگر و فضاهای خصوصی اتاق خواب، سرویس بهداشتی و انبار می باشد. از جمله تقاضاهای کارفرما از طراح پروژه، طراحی فضای نشیمن با کاربری انعطاف پذیر و قابلیت تغییر و قابل استفاده به عنوان اتاق مهمان بود. براساس این تقاضا، روشی جالب از سوی تیم طراحی و اجرا اتخاذ شد. طراح پروژه تصمیم به استفاده از پرده های پارچه ای به جای ساخت پارتیشن، درب یا دیوارهای کشویی و … برای محصور نمودن فضای خواب مهمان گرفت. پرده به لحاظ انعطاف پذیری در کاربرد، نصب آسان و کم هزینه و فضای اشغال کمتر گزینه مناسب تری نسبت به سایر جداکننده ها بود.

Tiny-apartment-Singapore-living-area-curtainsآپارتمان مسکونی

بدین طریق یک اتاق مجزا درون فضای عمومی خانه به وجود آمد که برخلاف تصور، راحت و کاربردی ست. این استراتژی به صاحب خانه اجازه می دهد تا با داشتن خانه ای کوچک و جمع و جور، بدون نگرانی از مهمان خود برای سپری نمودن شب در خانه دعوت نماید.

زمانی که پرده ها به عنوان جدا کننده فضای خواب مهمان عمل نمایند و فضای اتاق را محصور کنند، باز هم دسترسی مستقیم مهمان به فضای دلنشین تراس خانه میسر است.

با کشیده شدن پرده ها آنچه از فضای عمومی منزل به جای می ماند، فضای آشپزخانه و ناهارخوری کوچک آن است که هم چنان کاربری خود را حفظ می نمایند.

Tiny-apartment-Singapore-kitchen-and-diningآپارتمان مسکونی

استفاده از پرده در طول روز مجاز نیست چرا که موجب کاهش روشنایی فضای داخلی خانه خواهد شد.

Tiny-apartment-Singapore-kitchen-and-dining2آپارتمان مسکونی

فضای کوچک ناهارخوری از یک میز کوچک ساده به همراه صندلی تشکیل شده که در مقابل دیواری سفید رنگ مزین به عکس های سفید و سیاه قرار دارند. رنگ سفید دیوارها، سقف و کف موجب می شود تا فضای درونی خانه بزرگ تر و دلباز به نظر برسد. نور آبی لامپ های سقفی علاوه بر زیبایی و تنوع جدا کننده فضای ناهارخوری از آشپزخانه است.

Tiny-apartment-Singapore-dining-areaآپارتمان مسکونی

طراحان در بخش های دیگر خانه نیز از پرده به منظورهای مختلف استفاده نموده اند. جدا کننده تخت خواب، به عنوان کمد لباس و پوشاننده پنجره اتاق ها.

Tiny-apartment-Singapore-bedroom2آپارتمان مسکونی

البته این پرده های پنجره مانع از ورود نور به درون اتاق ها نخواهند شد اما از شدت نور مزاحم خواهد کاست و در شب حریم خصوصی اتاق خواب ها را از دیدرس عابران پیاده حفظ می نماید.

Tiny-apartment-Singapore-bedroomآپارتمان مسکونی

Tiny-apartment-Singapore-bedroom3-at-nightآپارتمان مسکونی

پرده ها در اتاق خواب، نقش کمد لباس (محلی برای تعویض لباس) را نیز به عهده دارند. طبق درخواست دیگر کارفرما، اتاق خواب ها مجهز به قفسه های متعدد برای جانمایی لوازم مختلف افراد خانه می باشند.

Tiny-apartment-Singapore-bedroom-curtainsآپارتمان مسکونی

Tiny-apartment-Singapore-bedroom-storage-unitآپارتمان مسکونی

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*