یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

طرح ورزشگاه الریان قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲

طرح ورزشگاه الریان قطر پذیرای جام جهانی ۲۰۲۲

کشور قطر اولین کشور خاورمیانه که میزبانی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ را برعهده گرفت.

۵۵۳۹۳cd4e58ece9fb6000161_qatar-unveils-fifth-world-cup-venue-al-rayyan-stadium-by-pattern-architects_al-rayyan-stadium-day-530x248

در طراحی سالن های ورزشی نوع فعالیت ورزشی و کیفیت برگزاری آن تعیین کننده است. به گونه ای که زمین های ورزشی در داخل سالن ها در سه مقیاس مختلف بر اساس شرایط پیش بینی شده ،قابل طرح می باشد:
سالن های ورزشی مسابقات جهانی
سالن ورزشی مسابقات داخلی
سالن ورزشی فعایت های تفریحی.

در این مطلب نمونه عالی طراحی ورزشگاه بزرگ بین المللی قطر را به شما معرفی خواهیم کرد. این اولین باری ست که کشوری عربی از خاورمیانه میزبانی این مسابقات را برعهده خواهد داشت. با توجه به این که ماه‌های برگزاری مسابقات مصادف با شروع تابستان در این کشور می‌باشد و دمای این منطقه در این موقع از سال به ۴۰ درجه سانتی گراد می‌رسد، برای حل این مشکل از تکنولوژی‌های مدرن روز جهت کاهش دمای ورزشگاه‌ها برای رفاه حال حاضران استفاده می‌شود. این تکنولوژی می‌بایست دمای ۴۳ درجه‌ای هوا در ورزشگاه‌ها را، تا ۱۹ درجه سانتی گراد تقلیل دهد.

jfbvbnb158

طرح این ورزشگاه با ظرفیتی بالغ بر ۴۰۰۰۰ نفر توسط معماران لندنی طراحی و برگزیده شد. سایت ورزشگاه، در محل ورزشگاه سابق احمد بن علی قرار دارد. ورزشگاه الریان به دلیل هوای گرم و شرجی آزار دهنده کشور قطر دارای سیستم تهویه مطبوع می باشد. مصالح و قطعات به کار رفته در ساختمان ورزشگاه دارای قابلیت استفاده مجدد در پروژه های مشابه می باشند. الگوی اولیه طراحی براساس ترکیبی از داستان های ملی کشور و معماری اسلامی شکل گرفت و با استفاده از اشکال هندسی انتزاعی به نتیجه مطلوب انجامید. در محوطه ورزشگاه امکاناتی از قبیل مسجد، مرکز نگهداری آبزیان، زمین کریکت، تنیس، زمین هاکی، گردش گاه های مجهز به سایبان، پارک اسکیت، سالن تناسب اندام در فضای آزاد، محل اسکان موقت ورزشکاران، پیست دوچرخه سواری و … جهت رفاه حال مردم در نظر گرفته شده است. پس از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ ظرفیت ورزشگاه از ۴۰۰۰۰ نفر به ۲۱۰۰۰ نفر کاهش خواهد یافت و این مجموعه در اختیار محبوت ترین تیم فوتبال قطر، الریان قرار خواهد گرفت.

۵۵۳۹۳ceee58ece9fb6000163_qatar-unveils-fifth-world-cup-venue-al-rayyan-stadium-by-pattern-architects_al-rayyan-stadium-match-530x248

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*