دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

طرح ایستگاه مترو پاریس

طرح ایستگاه مترو سنت دنیس پاریس

شرکت توکیویی کنگوکوما، در مسابقه بین المللی طراحی ایستگاه جدید مترو سنت دنیس فرانسه، به موفقیت دست یافت. طراحی ایستگاه مترو سنت دنیس، به عنوان بخشی از پروژه بلندپروازانه GPE، با هدف مدرنیزه کردن شبکه حمل و نقل موجود و ایجاد مترو اتوماتیک، جهت اتصال محله های جدید به شهر پاریس صورت گرفت.

۴در پروژه مذکور، فضای عمومی ایستگاه مترو به عنوان فضایی چندمنظوره، مورد بهره برداری عموم قرار می گیرد. بخشی از فضای ایستگاه، به کاربری های تفریحی، تجاری، خدماتی و فرهنگی اختصاص یافته است. در طرح ایستگاه مترو پاریس، علاوه بر فضاهای خرده فروشی تجاری، مرکز تجاری بزرگی جهت خرید کالاهای مورد نیاز مردم و کتابخانه ای به منظور گسترش فرهنگ کتابخوانی، استراحت سالم و استفاده از امکانات رسانه ای موجود در این کتابخانه، در نظر گرفته شده است.

۲پروژه ایستگاه مترو سنت دنیس، با هدف خدمات رسانی به مردم و اتصال نواحی شهری دورافتاده پاریس به خطوط ریلی سراسری به ویژه ایستگاه های شمال شهر از طریق شبکه ریلی عظیم شهر پاریس، پایه ریزی شد. حجم کلی ایستگاه به صورت سطوح مارپیچی، طراحی شده و خیابان ها به صورت لایه های عمودی با شیب ملایم بر فراز یکدیگر قرار گرفته اند. طرح طبقاتی پروژه، با افزایش تراکم ساختمان و کاهش سطح اشغال زمین، به نوعی به حداکثر بهره برداری از سطح زمین منجر می گردد.

new (2)در فضای داخلی ایستگاه، از فریم های استیل به کار رفته در ریل راه آهن در جداره دیوارها و بسیاری از قسمت های ساختار آن استفاده شده است. در جداره های خارجی بنا، شیشه های شفاف و عناصر عمودی فلزی (استیل)، که فضای درونی ایستگاه را از فضای آزاد خارجی جدا می کنند، مشاهده می شود.
عناصر عمودی فلزی به کار رفته در دیوار بنا، علاوه بر اینکه تداعی گر شکل ظاهری ریل راه آهن مترو می باشد، با ایجاد سایه مانع از تابش مستقیم نور آفتاب به درون می گردد. این عامل در کنترل میزان سرمایش و گرمایش فضاهای درونی، بسیار موثر است.

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*