سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

بازسازی ساختمان مسکونی (ایتالیا)

_MG_2603بازسازی خانه مسکونی در ایتالیا

خانه مذکور در اوایل دهه ۱۹۰۰ ساخته شد و پس از آن بارها مورد بازسازی مجدد و تعمیرات اساسی قرار گرفت. این ساختمان در اواخر دهه ۹۰ میلادی تغییر کاربری داده و به عنوان دفتر کار شخصی مورد استفاده قرار گرفت اما با گذشت زمان و نیاز روزافزون و غیرقابل انکار مسکن در کشور ایتالیا صاحب ملک تصمیم به استفاده از ساختمان با کاربری سابق آن (کاربری مسکونی) گرفت.

_MG_2303

بازسازی ساختمان مسکونی (ایتالیا)

طی قراردادی با گروه معماری Didone Comacchio، ساختمان قدیمی دهه ۱۹۰۰ میلادی به بیش از سه طبقه گسترش یافت. به دلیل شکل مستطیلی بنا و عرض کم زمین، گسترش ساختمان در جهت عرضی و بر روی زمین ممکن نبود، از این رو برای افزایش وسعت خانه و اضافه نمودن فضاهای مورد نیاز، گسترش ساختمان در طبقات مورد توجه گروه طراح پروژه قرار گرفت.

_MG_2284

جانمایی فضاهای جدید

پس از بازسازی اتاق نشیمن این ساختمان مسکونی قدیمی، در طبقه همکف قرار گرفت و سایر اتاق ها از جمله اتاق های خواب و اتاق های خدماتی در طبقات فوقانی خانه جانمایی شد. بخش های قدیمی ساختمان نیز مورد بازسازی اصولی قرار گرفت و در برخی قسمت ها اصلاحات جدی صورت پذیرفت تا درخواست کارفرمای پروژه بازسازی، تماما و به مطلوب ترین شکل ممکن به اجرا در آید.

_MG_2445

_MG_2356

سقف چوبی ساختمان با رنگ سفید رنگ آمیزی شد. شیارهای چوبی سفید  تناوب زیبایی ایجاد نموده که جلوه ای جذاب دارد. رنگ سفید به منظور ایجاد فضایی مدرن و در عین حال وسیع و روشن انتخاب شد. این رنگ علاوه بر مزیت هایی یاد شده، رنگی خنثی ست و انعطاف پذیری بالایی دارد، به گونه ای که افراد مقیم خانه را خسته نمی کند و با چیدمان مبلمان های مختلف طرح ها و رنگ های متفاوت هم خوانی دارد.

_MG_2434

راه پله پنهان ساختمان

راه پله ساختمان در بازسازی اواخر قرن ۱۹۹۰ میلادی ساخته شد. این راه پله اکنون نقشی حیاتی در مرتبط ساختن سطوح مختلف ساختمان مسکونی بازسازی شده برعهده دارد اما با تدبیری جالب پنهان گشته تا استفاده مفید از فضای نشیمن و جلوه بخشی بخش ورودی بنا دو چندان گردد.

_MG_2379

این ایده نقش تعیین کننده ای در طراحی داخلی خانه داشته و هم چنین موجب ایجاد کمد و گنجه های متعدد به منظور های مختلف در بخش همکف ساختمان و زیر راه پله شده است. داشتن فضاهای ذخیره سازی جادار و مختلف در هر خانه ای مزیت محسوب شده و از بسیاری جهات الزامی ست.

_MG_2542

پلان های مسکونی

PLAN1

Plan2

Plan3

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*