دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

خانه چوبی مدرن (ژاپن)

Kiyone_(2)خانه چوبی مدرن

این جعبه چوبی یک خانه کوچک است. خانه ای کوچک اما بسیار دنج و راحت! جایی که شما می توانید فارغ از هیاهوی فضای بیرونی به راحتی و آرامش خیال دست یابید …

خانه چوبی مدرن در ژاپن کاری از معمار مشهور ژاپنی …

تومویوکی اوچیدا Tomoyuki Uchida 

Kiyone_(8)

امروزه با وجود پیشرفت چشمگیر آپارتمان سازی و ساخت برج های سر به فلک کشیده که ظرفیت بالایی را پشتیبانی می نماید، خانه های حیاط دار و و ویلایی به دلیل اشغال سطح وسیعی از سایت تنها برای بهره برداری یک یا دو خانوار، چندان به صرفه و اقتصادی تلقی نمی گردد، از این رو کمتر از سابق (نیم قرن پیش) دیده می شوند و تعدادشان روز به روز در حال کاهش است.

Kiyone_(23)

این جعبه چوبی، خانه ای یک طبقه است که در تماس مستقیم با سطح زمین قرار دارد. حفظ حریم شخصی خانه، تهویه مطبوع (کنترل سطح رطوبت فضای داخلی خانه) و نورگیری طبیعی فضاها از طریق حیاط مرکزی به خوبی امکان پذیر گشته است.

Kiyone_(28)

این حیاط مرکزی در دل خانه جانمایی شده است. تنها حائل میان فضای داخلی بنا با حیاط کوچک اختصاصی آن جداره های شفاف از جنس شیشه می باشد. این بدان معناست که شما در هر بخش از خانه که باشید می توانید ارتباط نزدیک خود را با باغچه زیبا، دنج و کوچک خود احساس نمایید.

Kiyone_(10)

از سر و صدای بی وقفه دنیای ماشینی که در چند قدمی شما قرار دارد در امان باشید و آن را به کلی فراموش کنید.

Kiyone_(11)

آسمان، گیاهان و آرامش، تمام آن چیزی ست که شما در این جعبه چوبی با نمایی بسیار ساده و یکنواخت، به آن دست خواهید یافت.

Kiyone_(25)

از دیگر مزایای ایجاد حیاط مرکزی آن هم دقیقا در نقطه مرکزی حجم، می توان به عدم تآثیرگذاری سایه ساختمان های مرتفع هم جوار بر روی کیفیت نورگیری و تهویه خانه چوبی اشاره کرد. بدون شک در اطراف و در مجاورت خانه مذکور، ساختمان های مسکونی یا غیر مسکونی متعددی وجود دارد و یا در آینده ساخته خواهند شد اما این مسآله اثر منفی بر روشنایی و هدایت جریان هوا به داخل خانه نخواهد داشت و شما همواره و در هر شرایطی از نور طبیعی و هوای مطبوع بیرون ساختمان بهره مند خواهید بود.

Kiyone_(34)

خانه مذکور دارای چشم انداز بی نظیری رو به خیابان است. شیب ملایم خیابان سبب شده تا بتوان از بازشوهای رو به خیابان خانه به تماشای پیاده روی افرادی که به سمت پایین خیابان تردد می کنند، نشست.

Kiyone_(19)Kiyone_(21)

معمار: تومویوکی اوچیدا
موقعیت: اوکایاما ژاپن
مساحت زیر بنا: ۱۰۶ متر مربع
سال ساخت پروژه:۲۰۱۳

پلان، نما و مقاطع خانه چوبی مدرن تومویوکی اوچیدا در ژاپن

Planپلان

Elev3نما

Elev1نما

Elev2نما

Elevنما

Secمقطع طولی

Secqمقطع عرضی

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*