جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

سفر به هلند سرزمین گل ها

۱۳۸۷۲۷۲۲۸۸هلند

هلند سرزمین آسیاب های بادی، گل های لاله، سدهای مستحکم. هلند زادگاه هنرمندان برجسته دنیا چون ون گوک، رامبراند و …

این کشور در نقطه ای پایین تر از سطح آب های دریا و در همسایگی کشورهای اروپای غربی چون آلمان و بلژیک واقع شده است. در میان مرز آبی و خشکی این کشور سدهای مستحکم و مرتفع بسیاری سر برافراشته تا از سیل های خطرناک دریایی پیش گیری به عمل آید. ۲۵ درصد از خشکی های سرزمین هلند با عقب نشینی آب دریا طی سال ها و قرن های متمادی پدید آمده است.

آب و هوای هلند معتدل و مرطوب همراه با بارندگی های فراوان و بادهای موسمی شدید می باشد.

پایتخت هلند آمستردام

آمستردام پایتخت هلند شهری تاریخی و دارای آثار گرانبهایی به ویژه از قرون وسطی ست. هسته اولیه این شهر در قرون وسطی شکل گرفت و در قرن شانزدهم میلادی به مهم ترین بندر تجاری و قلب اقتصادی اروپا مبدل گشت. این شهر زیبا در اغلب ماه های سال در یخبندان و پوشیده از برف به سر می برد و تقریبا در اواسط تابستان دارای هوایی بهاری و دلچسب است.

اگر علاقه مندید که برای یک بار هم که شده از سرزمین گل های لاله و کفش های چوبی دیدن نمایید حتما فصل تابستان را برای سفر خود انتخاب نمایید. در این فصل شهرهای هلند پذیرای عده ی کثیری از توریست های داخلی و خارجی ست و همه ی امکانات رفاهی از قبیل هتل، آژانس های مسافرتی و … برای مسافران آماده به کار می باشند.

amsterdam

پیشینه تاریخی هلند

هلند سرزمینی تاریخی ست که به دلیل موقعیت جغرافیایی بی نظیرش نقش بسیاری در حوادث تاریخی اروپا ایفا نموده است و شاهد حوادث ناگوار بسیاری بوده.

دوره رومی
پیش از ظهور حضرت مسیح (ع)، کشوری که ما هم اکنون هلند می‌ نامیم مسکن قبایل ژرمن و سلتیک بود. تا اوایل قرن پنجم، قسمت های جنوب راین جزو قلمرو امپراطوری روم بود.

قرون وسطی
در طول قرون وسطی، هلند از حکومت های فئودالی مستقل متعددی تشکیل شده بود. قدرتمند ترین پادشاه آن دوره،  کارل کبیر بود که در قرن هشتم بر وسعتی  تقریبا معادل  اروپای کنونی حکومت می‌ کرد. این سرزمین ملوک الطوایفی، در نهایت تحت سلطه کارل  پنجم ) ۱۵۰۰-۱۵۵۸ ( ، با سایر کشورهای پایین )بلژیک و لوکزامبورگ کنونی ( قسمتی‌ از امپراطوری روم را تشکیل می‌ دادند.

جنگ های ۸۰ ساله
در سال ۱۵۶۸، گروهی از استان های شمالی هلند به فرماندهی شاهزاده ویلیام  نارنجی، علیه کارل پنجم و وارث وی،  فیلیپ دوم طغیان کردند . این قیام که ناشی‌  از خشم گسترده به دلیل محدودیت در آزادی های مذهبی‌ و آرمان گرایی مطلقه شاه بود، آغاز آن چه است که هلندی ها آن را جنگ های ۸۰ ساله می‌ نامند. این جنگ ها در سال ۱۶۴۸ طی‌ صلح  وستفالی  پایان یافتند که جمهوری ایالات متحده )هفت استان مستقل هلند،  زی لاند، اوترخت، فریزلاند، خرونینگن، اورایسل و خلدرلاند) به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. در این جمهوری جدید،  بازماندگان ویلیام نارنجی قدرتمندترین و  تحت عنوان استاندار باقی‌  ماندند

عصر طلایی
در طول قرن هفدهم که به عصر طلایی مشهور است، با کمک کمپانی هلند شرق آسیا (VOC) ، این جمهوری به صورت فزاینده ای مرفه گردید. VOC که در سال ۱۶۰۲   به منظور حمل  و نقل و تجارت به جنوب شرقی‌ آسیا تاسیس شد، تا مدت ها بزرگ ترین شرکت سرمایه‌ گذاری تجاری جهان بود. در همان سال ها،  کمپانی هلند غرب آسیا برای تجارت با غرب آفریقا و آمریکا نیز تاسیس شد. تداخل در مسیر تجاری مشترک به بروز جنگ های بسیاری با انگلیس انجامید، ولی‌ علیرغم اینها ارتباط میان دو کشورنزدیک باقی‌ ماند. استاندار ویلیام دوم و پسرش ویلیام سوم، هردو با شاهزاده های انگلیسی‌ ازدواج کردند و در سال ۱۶۸۹، پارلمان انگلیس از ویلیام سوم تقاضا کرد که تاج را بپذیرد.

پادشاهی هلند
انقلاب فرانسه مصادف با پایان جمهوری ایالات  متحده بود. در سال ۱۷۹۵، کشور توسط نیروهای انقلابی فرانسه اشغال گردید که آن را به ایالت رعیتی به نام جمهوری باتاویا تبدیل کردند. در سال ۱۸۰۶، ناپلئون   برادر خود، لویی ناپلئون   بوناپارت را به  عنوان شاه به پادشاهی هلند تبدیل کرد. ۴ سال  بعد فرانسه مجددا هلند را ضمیمه خود اعلام کرد و لویی ناپلئون، آمستردام را به عنوان پایتخت انتخاب کرد. در ۱۸۱۳ با سقوط امپراطوری فرانسه، کشورهای پایین استقلال خود را مجددا به دست آوردند. در شمال هلند، جنگ قدرت میان سلطنت طلبان و جمهوری خواهان به پیروزی سلطنت طلبان انجامید. ویلم فردریک، شاهزاده خاندان نارنجی – ناساو و همچنین پسر آخرین استاندار، از تبعید در انگلستان باز گشت.اگر  چه آمستردام  پایتخت رسمی‌ باقی‌ ماند، ولی‌ دولت به لاهه منتقل شد. به جای بازگشت به سیستم قدیمی ایالت مستقل، کشور ساختار واحد خود را که توسط فرانسوی ها معرفی‌ شده بود،  حفظ کرد. در سال ۱۸۱۵، هلند شمالی و جنوبی (هلند و بلژیک امروزی) برای تشکیل پادشاهی هلند تحت فرمان ویلم فردریک به عنوان پادشاه، با  یکدیگر متحد شدند. این نشانگر معرفی‌  سلطنت موروثی هلند شد.

amsterdam_grachtengordel_76898
جنگ  جهانی‌ دوم
هلند سیاست بی‌ طرفی‌ خود را تا آغاز جنگ جهانی‌ دوم ادامه داد، اما در ماه می‌ ۱۹۴۰ توسط آلمان ها مورد حمله   قرار گرفت و به مدت پنج سال به اشغال درآمد. ملکه ویلمینا، کشور را به قصد انگلستان ترک کرد و سال های جنگ  را در آنجا سپری کرد، در حالیکه نقش حیاتی را به عنوان سمبل مقاومت در قبال  نیروهای آلمانی حفظ نمود. وی پس از پنجاه سال سلطنت، در ۱۹۴۸ به نفع دخترش جولیانا کناره گیری کرد. ملکه جولیانا نیز در ۱۹۸۰ به نوبه خود سلطنت را به دختر ارشدش، بئاتریکس، ملکه  فعلی‌ هلند بخشید.

۳۳۳-e1430600567511

بازسازی
پس از جنگ، هلند قادر شد تا با کمک آمریکا تحت برنامه مارشال به بازسازی بپردازد. شرکای ائتلافی دولت، حزب مردمی کاتولیک و حزب کارگر پایه های یک کشور با رفاه اجتماعی را ریختند.

سیل بزرگ ۱۹۵۳
در فوریه ۱۹۵۳، فاجعه ای درهلند رخ داد   و آن ترکیب جزر و مدهای بهاری با نیروی طوفان شمال غرب بود که موجب زیر آب رفتن بیش از صد و پنجاه هزار هکتار از خاک این کشور شد. بیش از ۱۸۰۰ نفرو هزاران دام یک شبه غرق شدند. این فاجعه منجر به تسریع انجام برنامه دلتا شد که یکی‌ از بزرگ ترین پروژه های مهندسی‌ هیدرولیک پس از جنگ بود. در سال ۱۹۵۸   اولین سد  متحرک طوفان به بهره برداری رسید. پروژه دلتا در سال ۱۹۹۷ تکمیل شد.

مراسم هایی عمومی آمستردام هلند

تابستان‌های هلند به توریست‌ها تعلق دارد. موزه‌ها رستوران‌ها و هتل‌ها پر از جهانگردان است. تابستان‌های هلند از نظر آب و هوا متعادل تر است. زمستان‌های هلند سرد و پر بارش و یخبندان است ولی به دلیل کم ارتفاع بودن زمین در هلند آب و هوا با وزیدن باد تغییر می‌کند.

در ماه ژانویه مسابقات اسکیت روی یخ ۲۰۰ کیلومتری به نام Elfstedentoch برگزار می‌شود. کارناوالی نیز در اواسط بهمن‌ ماه برگزار می‌‌شود که هلندی‌ها با پوشیدن لباس‌های خنده‌دار در خیابان‌ها در آن شرکت می‌کنند.

۳۰ آوریل برابر با ۱۱ اردیبهشت روز ملکه یا Koninginnedag است که در این روز خیابان‌های آمستردام با دستفروش‌ها و بازار‌های خیابانی و جشن پر می‌شود. در این روز هر کس می‌تواند هر چیزی که می‌خواهد در خیابان بفروشد.

۰٫۶۳۶۴۵۸۰۰۱۳۳۵۹۴۹۰۶۹_jazzaab_ir

در شنبه دوم ماه مه تمام آسیاب‌های هلند در‌های خود را بر روی بازدید کنندگان می‌گشایند. این روز به نام روز ملی آسیاب یا Nationale Molendag معروف است.

فستیوال هلند در اواخر خرداد در آمستردام و لاهه برگزار می‌شود. فستیوال موسیقی نیز در اواسط تیرماه از بزرگترین فستیوال‌های موسیقی شهر هاگو است.

تقسیمات سیاسی هلند

map_of_netherlands

هلند به ۱۲ استان تقسیم شده است:

خرونینگن — لورواردن — فریزلاند — آسن — درنته — زووله — اورایسل — آرنهم — خلدرلاند — اوترخت — هارلم — هلند شمالی — لاهه — هلند جنوبی — میدلبورخ — زیلاند — دن بوس — برابانت شمالی — ماستریخت — لیمبورخ — لیلی استاد — فلوولاند

مردم هلند

هلندی ها ساکنین اصلی‌ این کشور و قوم غالب ( ۸۱ درصد جمعیت) را تشکیل می‌ دهند. آنها همچنین با میانگین قد ۸۲ , ۱ متر در مردان و ۶۹ , ۱ در زنان، قد بلند ترین مردم دنیا هستند. دین غالب در هلند، مسیحیت است (پروتستان و کاتولیک). جامعه هلند سابقا در مورد مسائل مذهبی‌ بسیار حساس بود. هرچند که جامعه فعلی‌ هلند به شدت سکولار شده است، اما هنوز در برخی‌ رسانه ها و سیستم های آموزشی رد پای سیستم قدیمی به چشم می‌ خورد. جامعه هلند تساوی طلب، فردگرا و مدرن است. آنها به کار سخت، تحصیلات، جاه طلبی و توانایی ارزش می‌ گذارن. مردم این کشور اغلب به زبان هلندی صحبت می کنند اما زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی نیز رایج است. زبان هلندی در ظاهر شباهت زیادی با زبان آلمانی دارد اما در واقع هیچ گونه تشابهی میان این دو زبان وجود ندارد.

جاذبه های گردشگری آمستردام هلند

آمستردام

موزه ملی آمستردام

این مکان مجموعه عظیمی از شاهکارهای بزرگ نقاشی هنرمندان به نام و دیگر آثار هنری هلند از قرن هفدهم می باشد که در این نمایشگاه جمع آوری شده و نگهداری می شوند.قرن هفدهم در دوران هنری هلند، عصری طلایی محسوب میشده است. تقریبا تعداد هشت هزار اثر هنری در هجده نگارخانه این موزه بزرگ در معرض دید گردشگران قرار داده شده است. موزه رایکس در هلند، به موزه ملی شناخته شده است. همراه نقاشی های بسیار زیبا، مجسمه ها و پیکرتراشه ها هنرمندان قرن هفدهم هلند نیز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داده شده می باشد. تابلوی نگاه شب اثر رامبراند با ابعاد سه متر در سه متر یکی از آثار مهم به نمایش گذاشته شده در این موزه می باشد. زمان فعالیت این موزه در ده سال پیش، سالانه حدود دو میلیون نفر از این موزه بازدید می کردند.

rijksmuseum_amsterdam1

کانال های دیدنی آمستردام

در شهر آمستردام کانال های زیادی وجود دارد که با قایق های توریستی می توانید از داخل آن عبور کنید و از مناظر زیبای اطراف کانال لدت ببرید . در حاشیه این کانال ها ساختمان های مسکونی زیبایی ساخته شده که در حال حاضر از جاذبه های گردشگری این شهر توریستی به شمار می روند.

۰٫۳۹۶۸۶۷۰۰۱۳۳۵۹۴۹۰۷۰_jazzaab_ir

موزه دریایی آمستردام

موزه دریایی آمستردام مکانی ست برای نگهداری تاریخ گرانبهای دریانوردی کشور هلند که در آن هرآن چه به تاریخ کشتی، دریا و دریانوردی مربوط می شود گرد آوری و نگهداری می شود. حتی چند نمونه کشتی قدیمی و با ارزش هلندی در موزه به چشم می خورد.

,njkhkhkhkjhfkhfkdhfukfhkfhdkfhkufh

میدان رامبراند آمستردام

رامبراند، نام نقاش معروف هلندی ست که به نام و یادش میدانی در مرکز شهر آمستردام ساخته شد. این میدان که در سال ۱۶۶۸ ساخته شد اکنون یکی از نقاط شلوغ و پر ازدحام شهر محسوب می شود.

gghgh10101

موزه شهری آمستردام

این مکان  که در سال ۱۸۷۴ گشایش یافته است، موزه هنر مدرن و معاصر کلاسیک در آمستردام محسوب میشود. نمای اصلی آجر قرمزاست و سبک  نئو رنسانس ساختمان این موزه  توسط معمار آدریان ویزمن آفریده شده است. این مجموعه شامل حدود نود هزار اشیاء جمع آوری شده از سال ۱۸۷۴ از رشته های مختلف است. از سال ۱۹۰۹ ، این موزه به جمع آوری هنر معاصر پرداخته است، اما  بعدها مجموعه خود را با عکاسی و طراحی اشیاء گسترش داد. در چند دهه گذشته،  این موزه  یکی از با نفوذ ترین موزه های جهان برای هنر قرن بیستم شناخته شد.
از شروع  کار موزه شهری آمستردام ، این موزه  همواره به جریان های جدید و تحولات هنری و طراحی پرداخته است. امروزه، آموزش و پرورش از جنبه های برجسته موزه می باشد. این موزه مجموعه ای نفیس و گرانبها از نقاشان معروف دنیا را در بر دارد.

dfdhfhgj25520gghgjh

آسیاب بادی دِ خووایا آمستردام

هلند را در سراسر دنیا با نام آسیاب های بادی اش می شناسند. اما امروز این آسیاب های بادی به ندرت یافت می شوند و تنها شش آسیاب بادی زیبا در سراسر کشور هلند وجود دارد که جز جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می روند. آسیاب بادی دِ خووایا، که در سمت شرقی مرکز تاریخی واقع شده است، یکی از تنها شش آسیاب بادی باقی مانده در شهر است.

۱۳۸۷۲۷۵۳۷۰

پارک واندل آمستردام

اینجا شناخته شده ترین پارک آمستردام و هلند می باشدکه با قدمت صد و چهل ساله با وسعت چهل و هفت هکتاری خود در قلب آمستردام سالانه حدود بیست میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. در این پارک هر تابستان به مدت بیشتر از دو ماه همه روزه انواع کنسرت های موسیقی بطور رایگان برای علاقه مندان برپا می شود. این پارک ، بزرگترین پارک قسمت قدیمی شهر می باشد. چمن های این پارک به عنوان زمینه ورزشی و  مسیرهای دوچرخه سواری مورد استفاده قرار می گیرد.  نوسازی و مرمت پارک از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ به طول انجامید که هدف از آن، تقویت ارزش های به یاد ماندنی پارک و به علاوه،  بهبود دوام پارک بوده است. اینجا همچنین دارای یک سالن نمایش و یک موزه ملی فیلم است که طیف وسیعی از فیلم های صامت قرن نوزدهم تا تولیدات دیجیتال معاصر را شامل می شود.

jm,jhkjljhfgfgfgb.,.,.

ساختمان واخ آمستردام

این ساختمان با قدمتی قریب به پانزده قرن در میدان Nieuwmarkt آمستردام قرار دارد و تاکنون در چندین کاربری مختلف بارها مورد استفاده قرار گرفته است. واخ قدیمی ترین ساختمان غیر مذهبی آمستردام است.

۱۳۸۷۲۷۸۲۲۱

باغ گیاه شناسی آمستردام

باغ گیاه شناسی آمستردام جزو یکی از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی در جهان به شمار می رود و همچنین یکی از جاذبه های مهم توریستی این شهر محسوب می شود. این باغ، در سال ۱۶۳۸ توسط فدرال شهر به عنوان باغ گیاه هان دارویی  برای پزشکان و داروسازان احداث شد و امروزه  شامل بیش از شش هزار درخت و گیاه  گرمسیری و بومی می باشد. کاخ یاد بود نخل خرما که در  سال ۱۹۱۲ احداث شد و برای مجموعه بی نظیر سرخس های خود مشهور شناخته شده است. باغ تقریبا در سال ۱۹۸۷ ، زمانی که دانشگاه آمستردام پرداخت هزینه های خود را متوقف کرد، ورشکسته شد اما جامعه ای از حامیان فردی مانع از تعطیلی آن شدند. امروزه، این باغ توسط شورای شهر آمستردام حفاظت می شود. دو سالن در باغ قرار دارد که در حال حاضر برای کنفرانس ها و مراسم ها استفاده می شود. این مجموعه برای برخی از درختان و گیاهان خود  که برخی از آنها در حال انقراض می باشند شناخته شده است. همچنین  گیاهان و درختان معروفی را می توان در این باغ پیدا کرد مانند  درخت ایرانی دمیر که در هلند نیز پرورش می یابد.

۰٫۳۲۹۴۶۴۰۰۱۳۳۷۶۲۸۰۹۷_irannaz_com

موزه ونگوگ آمستردام

موزه ونگوک به نام نقاش مشهور هلندی ساخته شده و مکانی برای نگهداری آثار این نقاش برجسته و معاصرانش می باشد. اغلب آثار ونگوگ موجود در این مجموعه، توسط پسرش وینسنت ویلم ونگوگ که در سال ۱۹۲۵ آنها را به ارث برده بود، به موزه شهری آمستردام قرض داده بود اما سرانجام در سال ۱۹۶۲ به بنیاد  ونسان ونگوگ  داده شد که امروزه به نام موزه ونگوگ شناخته شده است. طراحی موزه ونگوگ به کمک دولت هلند در سال ۱۹۶۳ و  به معمار هلندی گرید ریتود سپرده شد. این طراح یک سال  بعد در گذشت و ساختمان تا سال ۱۹۷۳  تکمیل نشد.  ضلع های نمایشگاه در سال ۱۹۹۹ توسط یک مدرنیست ژاپنی به آن اضافه شد. موزه ونگوگ  بیش از دویست اثر از ونگوگ و چند نقاش بزرگ دیگر که از دوستان ونگوگ بوده‌اند را شامل می شود.

ngbhc vf

کاخ سلطنتی دام آمستردام

ساختمان این قصر در قرن هفده و به عنوان شهرداری آمستردام در نظر گرفته شده است. این ساختمان در طی اشغال هلند توسط فرانسه به عنوان قصر سلطنتی  پادشاه لوئی ناپلئون و بعدها نیز به عنوان کاخ سلطنتی ملکه ها و پادشاهان هلند استفاده شد. مراسم تاجگذاری, عروسی های خانواده سلطنتی و پذیرایی از سفرای کشورهای دیگر توسط خانواده سلطنتی در قصر دام واقع در آمستردام انجام میشود. قصر دام در قسمت غربی میدان دام در مرکز آمستردام و در مقابل بنای یادبود کشته شدگان جنگ و در کنار کلیسای “کرک” واقع شده است.

kaakh s

بازار گل آمستردام

در این بازار عطر آگین و زیبا که مملو از گل های معطر است هر نوع گلی به ویژه انواع لاله به چشم می خورد. در ماه های پایانی سال درختان کریسمس نیز برای فروش به بازار آورده می شوند. این بازار شناور گل در سینگل که یکی از کانال های متعدد شهر است واقع شده است و آخرین بازار شناور گل آمستردام بوده و همیشه جمع کثیری از گردشگران را به خود جذب می کند.

hm,hm,,nvbcvbb gol

موزه آنا فرانک آمستردام

anna frank

اینجا یکی از محل های پر بازدید توسط توریست ها می باشد. در این مکان می توانید سرنوشت دخترکی را شاهد باشید که سال ها قبل به دلیل فرار از نیروهای نازی بهترین سال های زندگیش را در مخفیگاهی کوچک به سر برده بود. آنا فرانک. در ۱۲ ژوئن سال ۱۹۲۹ در شهر فرانکفورت آلمان چشم به دنیا گشود. او یک یهودی آلمانی بود و به علت چاپ دفترچه خاطراتش پس از مرگش بسیار معروف شد. دخترک  آرزو داشت که روزی نویسنده بزرگی باشد. اما او از کشتار نازی ها در امان نماند. ولی در هر صورت او به شهرتی جهانی رسید و هم اکنون دفترخاطرات او به عنوان پرفروش ترین کتاب جهان محسوب می شود. داستان های دفترخاطرات او می باید به نخستین رمان او تبدیل می شدند. او حتی یک نام هم برای کتاب خود انتخاب کرده بود. نوشتن دفترخاطرات را آنا فرانک در تنهایی و تنگنا انجام داد. وقتی مکان اختفای آنها در آگوست سال ۱۹۴۴ لو رفت، او و خانواده اش را به آلمان بازگرداندند. اما دفتر خاطرات در آمستردام جا ماند. آنا و خواهرش در سال ۱۹۴۵، در اردوگاه کار اجباری برگن بلسین آلمان در گذشتند. دفترچه خاطرات آنا فرانک اکنون به زبان های زیادی در دنیا ترجمه شده است و طرفداران زیادی دارد.

amesterdam_16

دوچرخه سواری در آمستردام

دوچرخه وسیله نقلیه پرکاربرد مردم آمستردام است. حتی در این شهر برای رفت و آمد دوچرخه سواران در حاشیه خیابان محلی در نظر گرفته شده است. شما در هیچ کجای دنیا مردمی را نخواهید یافت که دوچرخه را به ترن و سایر وسایل نقلیه ترجیح دهند به جز مردم هلند!

njknkjhkjhkjhfkfkdf

 کلیسای قدیمی آمستردام

کلیسای قدیمی آمستردام قدیمی ترین کلیسای هلند است در ساخت آن به سال ۱۳۰۶ برمی گردد. این کلیسای قدیمی تا به حال بارها مورد مرمت قرار گرفته و همچنان سر پا و مقاوم است. این کلیسا به مدت  نیم قرن قبل از تغییرات اولین کاملا سالم باقیمانده بود. راهرو طولانی و پیچیده در اطراف سالن گروه کر در یک نیم دایره  برای پشتیبانی از ساختار، طراحی شده بود. در اوایل قرن پانزدهم، جناح کلیسایی شمال و جنوب به این کلیسا ملحق شد. بازسازی این بنا در سال ۱۴۶۰ به انجام رسید، هر چند این احتمال وجود دارد که پیشرفت این بازسازی تا حد زیادی توسط آتش بزرگی که این شهر را در سال های ۱۴۲۱ و ۱۴۵۲  محاصره  کرد، متوقف شده بود. این کلیسا وسعتی حدود سه هزار و سیصد متر مربع را شامل می شود و بر روی یک تپه مصنوعی واقع شده است. سقف این کلیسا، بزرگ ترین طاق چوبی قرون وسطی در اروپا می باشد که تاریخ آن به سال ۱۳۹۰ مربوط می شود.

klisa

 

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*