دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

آتلانتیس چین

Shicheng_wcth10شی چنگ، آتلانتیس چین

شی چنگ، شهری در اعماق آب های دریاچه مصنوعی ژیاندانو

کشور چین، با قدمت طولانی، به واسطه جاذبه های گردشگری عجیب و متفاوت خود همواره مورد توجه سیل عظیمی ازگردشگران قرار دارد. مسئولین چین در راستای رونق گردشگری برنامه ریزی های مفیدی انجام داده اند. یکی از جاذبه های گردشگری این کشور، شهر شیرها می باشد. شهر شیرها (شی چنگ) یا آتلانتیس چین در دهه ۵۰ میلادی طی اجرای عملیات سدسازی به منظور راه اندازی توربین های برقی به زیر آب رفت.

Shicheng_wcth08

طی این عملیات اجرایی همه ی ۲۹۰۰۰۰ نفر ساکن شی چنگ نقل مکان کردند. آب دریاچه مصنوعی ژیاندوا شیرین و قابل شرب می باشد و زیستگاه نود گونه پرنده و شصت و یک گونه جانور است. به عقیده برخی این عمل از سوی مسئولین تعمدا و با برنامه ریزی قبلی صورت گرفته است.

Shicheng_wcth01

شی چنگ در تاریخ کشور چین قدمتی قریب ۲۲۰۰ سال دارد. وسعت شهر نامبرده برابر مساحت ۶۲ استادیوم فوتبال است. منطقه از آب و هوای معتدل نیمه استوایی و دلپذیری برخوردار است.
شهر شیرها به دلیل وجود پنج تندیس شیر که در دروازه ورودی شهر جای داشت بدین نام خوانده می شد. آثار به جای مانده از این شهر هم اکنون در زیر آب به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده و مورد علاقه غواصان است. بناهای باشکوه شهر شیرها در زیر آب دریاچه ژیاندانو تا به امروز بکر و دست نخورده باقی مانده است. این بناهی باشکوه که شامل منازل، کاخ ها و معابد و تندیس های گوناگون می باشد، نشان از ثروتمند بودن اهالی شی چنگ در روزگاران پیشین دارد. در گذشته دور این شهر، شهری آباد بود که ثروتمندان بسیاری در آن اسکان داشتند، و اکنون در عمق ۲۶ تا ۴۰ متر زیر آب های دریاچه به خوابی عمیق فرو رفته و جزو جاذبه های گردشگری چین به شمار می رود.
قدمت شهر شیرها به دوره امپراطوری سلسله هان مربوط می شود.

Untitled-8-740x490

در سال ۲۰۰۷ یک تیم چینی- ایتالیایی کار طراحی و ساخت پلی به دهانه ۱۰۰ متر را بر روی دریاچه ژیاندانو آغاز نمود.

Shicheng_wcth03

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*