شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

طراحی برج مسکونی مدولار (هند)

penda_VIJAYAWADA_004برج مسکونی تنفس در هند

امروزه با افزایش جمعیت به ویژه در شهرهای بزرگ، آپارتمان نشینی بسیار وراج پیدا کرده است. یادگیری فرهنگ زندگی در ساختمان های بلندمرتبه و برج های سر به فلک کشیده یکی از ضروریات عصر امروز است. کشور هند یکی از کشورهای پرجمعیت دنیاست از این رو ایجاد مسکن و پدیده شهرنشینی آن به ساخت برج های مسکونی گرایش یافته تا پاسخگوی تقاضای روزافزون مسکن باشد.

برج مسکونی تنفس در هندوستان

نخستین برج شرکت penda در هندوستان

طرح اولیه این برج مسکونی توسط شرکت penda طراحی شده و مراحل جرای آن در دست اقدام است. ساختمان مذکور براساس یک سیستم مدولار پیش ساخته طراحی شده است. طراحی جدید و مدرن برج تنفس، این امکان را برای ساکنین ویجیاوا فراهم می آورد که با انتخاب ماژول های پیش ساخته موجود در فروشگاه ها خود برای طراحی نهایی خانه مسکونی خود تصمیم گیرند.

penda_VIJAYAWADA_006برج مسکونی

penda درباره ی برج مسکونی تنفس می گوید:

در عصر تولید انبوه و ساخت و ساز صنعتی،همه ی تلاش ما بهره گیری از روش های مدرن ساخت و ساز و ایجاد ساختمان با انعطاف پذیری بالا در مقیاس خرد و کلان بود.

یکی از قابلیت های منحصر به فرد این پروژه مسکونی، امکان جداسازی و تفکیک هر واحد مسکونی به صورت مجزا است. دیوارها، نما، سقف کاذب، کف، تراس، کلیه زیرساخت ها، ساختار کلی و حتی گیاهان برج مسکونی شرکت penda می تواند به عناصری جداگانه تقسیم شده و مورد استفاده قرار گیرد. این قابلیت یکب از دوراندیشی های شرکت طراحی penda برای تخریب، تغییر یا انتقال برج می باشد.

penda_VIJAYAWADA_008برج مسکونی

سیستم مدولار به کار رفته در طرح برج تنفس هندوستان، حتی در کلی و جزیی ترین بخش های طراحی شده برج اعم از ساختار کلی طبقات مختلف، عناصر موجود در نما، نرده های تراس و حتی گیاهان زینتی به چشم می خورد. افراد قادرند با انتخاب خود، صاحب خانه ای مستقل و کاملا متفاوت (در کلیات و جزییات) باشند.

penda_VIJAYAWADA_010برج

نمای متفاوت ساختمان

پیش آمدگی و فرورفتگی های ایجاد شده در شکل ظاهری ساختمان موجب ایجاد بنایی سازگار با محیط اطراف می شود که می تواند با ایجاد سایه ها و هدایت جریان هوا به داخل ساختمان، تهویه طبیعی را امکان پذیر و در نتیجه شرایط آسایش ساکنین را فراهم نماید. (علت نامگذاری این برج نیز همین سازگاری نظیر آن در ایجاد شرایط مطبوع محیطی بوده است.)

penda_VIJAYAWADA_001طراحی برج مسکونی

این برج مسکونی مجهز به سیستم هوشمند آب خاکستری برای جمع آوری و استفاده مجدد آب باران در مصارف باغبانی و نگهداری فضای سبز محوطه می باشد.

open-uri20150819-25053-1ll85prموقعیت برج مسکونی تنفس

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*