شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

طراحی بلندترین برج چوبی جهان در پاریس

۵۵۶cb66ee58ece956600001a_mga-proposes-world-s-tallest-wood-building-in-paris_mga_paris_wood_bike_ramp_vignette_lowres-530x473بلندترین برج چوبی جهان در پاریس

معمار مایکل گرین (مدیر MGA) و DVVD پیشنهاد طرح ساختمانی مرتفع در شهر پاریس را ارائه نمود. این پروژه نوآورانه با هدف تثبیت هوای سالم و کاهش چالش های مسکن شهر پاریس ارائه شد.

مایکل گرین مدیر MGA : هدف ما این است که از طریق نوآوری، ارتباط جامعه جوان و به طور کلی ساختمان های جامعه به طرحی منحصر به فرد برای شهر پاریس دست یابیم و این برای ما مهم است.

بلندترین برج چوبی جهان در پاریس

این پروژه چوبی نقطه مقابل طرحی ست که حدود یک قرن و نیم پیش با عنوان برج ایفل تحت تأثیر انقلاب صنعتی ارائه و اجرا شد.

برج ایفل، برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌شده‌ترین بناها در جهان است.

ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید. در آغاز برج ایفل برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد ولی پس از ساخت این بنا مورد قبول همگان واقع نشد و ۳۰۰ نفر که در بین آنها می‌توان از امیل زولا، گی دو موپاسان، شارل گارنیه و هم چنین الکساندر دوما نویسنده شهیر فرانسوی نام برد، به ساخت آن شدیداً اعتراض نمودند.

این برج ۳۵ طبقه تعریف جدیدی از عصر ساختمانی ارائه خواهد نمود. برج چوبی پاریس (Baobab) در ۳۵ طبقه واقع در سایتی دارای کلیه امکانات رفاهی زندگی شهری از قبیل مسکن، بازار، خوابگاه های دانشجویی، پارکینگ خودرو، ایستگاه اتوبوس و … می باشد.

۵۵۶cb617e58eceec91000027_mga-proposes-world-s-tallest-wood-building-in-paris_mga_paris-wood_tower-vignette_lowres-530x773

MGA با ارائه این طرح و تلاش برای تحقق بخشیدن به برج مرتفع چوبی در پاریس به اوج شهرت رسیده است. این شرکت معتبر پس از ارائه گزارشی مبنی بر تشریح مزایای ساختمان های چوبی از طرح جدید خود دفاع جهت به تحقق رساندن آن اعلام آمادگی نمود.
تنها مواد و مصالح ساختمانی چوبی می تواند با جذب گازهای گلخانه ای موجب تصفیه آلودگی هوا و با جدا کردن کربن موجود در دی اکسید کربن هوا سبب تولید سوخت های سالم گردد. براساس محاسبات انجام شده، محصولات چوبی قادر به ذخیره ۳۷۰۰ تن دی اکسید کربن می باشد که این رقم معادل مقدار دی اکسید کربنی ست که برای تهیه ۲۲۰۷ اتومبیل به مدت یک سال یا تأمین سوخت موردنیاز یک خانه برای ۹۸۲ سال مورد استفاده قرار می گیرد.

۵۵۶cb664e58eceec91000028_mga-proposes-world-s-tallest-wood-building-in-paris_quarxdigital_paris-wood_centre-vignette_lowres-530x302

طرح های شرکت کننده در این رقابت، تابستان ۲۰۱۵ از سوی شرکت MGA اعلام خواهد شد.

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*