یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

طراحی مدرسه ( استونهام کانادا )

open-uri20150619-20434-1c41chfمدرسه

مدرسه ای در دل طبیعت

مدرسه Harfang- Des-Neiges از آثار مهم و برجسته گروه معماری CCM2 و Onico می باشد که در مرکز شهر استونهام کانادا قرار دارد. این مدرسه در سال ۲۰۱۳ به مرحله اجرا رسید و اکنون در حوزه آموزشی شهر استونهام در حال فعالیت می باشد. مدرسه جدید با ظرفیت دویست و چهل دانش آموز طبق برنامه ریزی شهری استونهام قادر خواهد بود تا نیاز آموزشی جمعیت در حال رشد منطقه مسکونی مربوطه را تا حدودی پوشش دهد.

ساختمان مدرسه در دل طبیعت کوستانی جانمایی شده و از طریق جداره های سبک شفاف و نیمه شفاف با محیط خارجی ارتباطی تنگاتنگ برقرار می نماید.

EcoleHarfangDesNeiges010-StephaneGroleauمدرسه

بخش ابتدایی این مجموعه آموزشی شامل ۱۴ کلاس درسی، کتابخانه مجهز، سالن تربیت بدنی برای اوقات تفریح و ورزش دانش آموزان مدرسه، کارگاه کامپیوتر مجهز به سیستم های پیشرفته متناسب با سنین کودکان، مهد کودک برای کودکان سنین پایین تر از سن مدرسه و کلیه خدمات رفاهی جهت پیشرفت علمی – آموزشی دانش آموزان می باشد.

EcoleHarfangDesNeiges012-DaveTremblayمدرسه

بنای ساختمان با الهام گرفتن از فضای طبیعی اطراف مجموعه شکل گرفته و به مرحله اجرا رسیده است. پوشش گیاهی سبز جنگل، محیط بکر و آرام و درختان طبیعی آن با ساختاری عمودی که تداعی گر ریتمی دل انگیز ست، ایده ابتدایی طرح را شکل داده اند.

EcoleHarfangDesNeiges006-DaveTremblayمدرسه ای در دل طبیعت

استفاده از مفهوم سایه ها و اشکال مختلف آن ها، نور و کنتراست از عناصر مهم موجود در جنگل برای شکل گیری یک مفهوم معماری ست که ذهن خلاق معمار را به چالش وا می دارد تا اثری خلق شود که علاوه بر کاربرد مفید دارای حجمی قابل درک و منظری زیبا باشد.

portada_EcoleHarfangDesNeiges009-StephaneGroleau

هدف از انتخاب محیط طبیعی و بکر به عنوان سایت پروژه آموزشی، ایجاد نیروی محرکه جهت یادگیری کودک و افزایش میل به آموختن در فضایی که کودک را به خود جذب می نماید بود و به نظر می رسد معمار پروژه در جهت برآورد این هدف کاملا موفق بوده است.

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*