شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

افتتاح مرتفع ترین برج مخابراتی جهان در ژاپن

این برج همچنین شامل اکواریوم های بزرگ ماهی و مرکز علمی آموزشی است. تعدادی کافه و رستوران و دو ایستگاه در ارتفاع ۳۵۰ و ۴۵۰ متری این برج برای کنترل گردشگران نیز راه اندازی شده است.

رؤسای توریستی ژاپن امیدوارند که برج ۶۳۴ متری توکیو اسکای تری Tokyo Sky Tree به یک جاذبه بزرگ گردشگری برای بازدیدکنندگان خارجی که تعداد آنها پس از فاجعه اتمی فوکوشیما کاهش یافته، تبدیل شود. این پروژه قرار بود در دسامبر ۲۰۱۱ به پایان برسد؛ اما به دلیل کمبود تدارکات در پی سیل و زلزله ژاپن که در مارس ۲۰۱۱ رخ داد،‌ به تعوق افتاد.

ساخت این برج که در نزدیکی منطقه سنتی و محبوب آساکوسا در شرق توکیو قرار گرفته، در سال ۲۰۰۸ آغاز شد. برج توکیو اسکای تری از برج ۶۰۰ متری کانتون در گوانژوی چین و برج ۵۵۳ متری CN‌ در تورنتو بلندتر بوده و عنوان بلندترین برج ارتباطی جهان را به خود اختصاص داده است که البته با این ارتفاع هنوز در جایگاه دوم بلندترین ساختمانهای جهان قرار دارد. جایگاه اول از آن برج الخلیفه دبی با ارتفاع ۸۲۸ است.
ساخت این پروژه ۸۰۶ میلیون دلاری توسط ۵۸۰ هزار کارگر انجام شده و قرار است بر مناظر زمینی بخشهای غربی توکیو از جمله برج ۳۳۳ متری توکیو سایه افکند. این ساختمان از دو عرشه مشاهده در ارتفاع ۳۵۰ متری و ۴۵۰ متری و همچنین رستورانها و فضاهای اداری برخوردار است.

Processing your request, Please wait....

درباره ی سعید نوائی

سعید نوائی
فارغ التحصیل کارشناسی معماری و علاقه مند به طراحی وب سایت - در صورت بروز مشکل در سایت از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*