دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

معماری پایدار ساختمان اداری Polyades (سوییس)

portada_83ساختمان اداری Polyades

چندی ست معماری پایدار مورد توجه معماران در سراسر دنیا قرار گرفته است. این سبک از معماری با احترام و توجه به محیط زیست پیرامون و با حداکثر استفاده از منابع طبیعی موجب حفظ محیط زیست، سلامتی و آسایش انسان، کاهش هزینه های مصرفی و صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی می شود.

۲۰نمونه طراحی اداری

معماری پایدار ساختمان اداری Polyades

ساختمان اداری Polyades در مرکز شهر دلمونت سوییس بعد از ایستگاه قطار با موقعیتی استثنایی واقع شده است. شکل خاص و محدود زمین، موجب ایجاد ساختمانی با موقعیت و شکل ظاهری متفاوت شده است. ساختمان Polyades در زمینی وسیع و چند ضلعی به مساحت ۳۶۰۰ متر مربع، جایی در میان خیابان و ریل قطار قرار دارد.

۱۶۱ساختمان اداری

در این پروژه کلیه استانداردهای فضاهای اداری در بالاترین سطح ممکن رعایت شده است. تیم طراحی Stähelin Architekten با هدف ایجاد ساختمانی بر مبنای اصول معماری پایدار در پیشبرد پروژه اداری Polyades موفق عمل کرده است.

۸۷فضای داخلی ساختمان اداری

۱۰۳فضای داخلی ساختمان اداری

۹۶فضای داخلی ساختمان اداری

ساختمان Polyades با کاربری بسیار انعطاف پذیری که توسط معمار پروژه پیش بینی شده، امکان هرگونه فعالیت اداری و شرکتی اعم از فعالیت های گسترده شرکتی و موسسات و دفاتر کوچک را به خوبی فراهم آورده است.

۱۰۸پروژه اداری

۸۵پروژه اداری

۱۳۱نمونه معماری پایدار اداری

فضاهای مختلف ساختمان توسط دو هسته مرکزی به یکدیگر مرتبط شده اند. در طبقه همکف فضای مختلف ساختمان با کاربری های متفاوت جانمایی شده اند. کافی شاپ اداری و دو اتاق ملاقات در طبقه همکف قرار دارد.

۱ساختمان اداری

پیش بینی سه تراس با چشم انداز فوق العاده شهری از جنبه های مثبت طراحی پروژه Polyades  می باشد. پشت بام ساختمان نیز به عنوان مکانی برای استراحت افراد در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد.

۲۹نمای ساختمان اداری

پروژه اداری Polyades با رعایت سطح بالایی از استانداردهای فنی و زیست محیطی طراحی و اجرا شده است. استفاده از نمای فلزی، سیستم روشنایی LED، سیستم سرمایشی گرمایشی هوشمند تنها چند نمونه از راهکارهای خاص طراحی این ساختمان در پاسخ به رویکرد معماری پایدار است.

پلان نمای ساختمان اداری Polyades

۲۳۶ ۳ème Etage revپلان ساختمان اداری

Façade Sud-Estنما

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*