دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

نمونه پروژه مسکونی پیش ساخته (شیلی)

۸۰۶۸_۱۵پروژه مسکونی پیش ساخته شیلی

پروژه مسکونی پیش ساخته کاری از معمار فیلیپ اسدی

Felipe Assadi

۱_PLANTA_03

پروژه فوق نمونه ای از یک پروژه مسکونی مدولار پیش ساخته است که می توان قطعات آن به تعداد دلخواه و در ابعاد از پیش تعیین شده در کارخانه تهیه کرد و سپس منتقل نمود.

۸۰۶۸_۰۳

خانه ای با زیربنای ۸۰ مترمربع که تمام اجزای آن ظرف مدت ۴۵ روز در کارخانه ساخته شد سپس به مکان فعلی آن ( طبیعت حومه شهر ) انتقال یافته و ظرف مدت ۶ روز عملیات مونتاژ و نصب آن به اتمام رسید.

۳_MONTAJE_01

سیستم مدولار خانه پیش ساخته

این ساختمان مسکونی براساس واحدهای مدولار ۳٫۵ تا ۶ متر طراحی و اجرا شده است. این بنای پیش ساخته شامل کلیه فضاهای مورد نیاز مسکونی از قبیل سه اتاق خواب، دو حمام، رختکن و خشکشویی، نشیمن (بخش اصلی و مرکزی بنا)، بخش ناهارخوری و آشپزخانه می باشد.

۱_PLANTA_05

ابعاد مدولار پروژه (طول، عرض و ارتفاع قطعات) به گونه ای محاسبه، طراحی و تولید شده که قابل حمل و انتقال از جایی به جایی دیگر، بدون هیچ گونه مانع و محدودیتی ست.

۸۰۶۸_۳۳

طراحی محوطه پروژه مسکونی نامبرده با توجه به طبیعت بکر اطراف ساختمان، چشم انداز فوق العاده آن رو به دریا و در هماهنگی با این سیستم مدولار انتخاب و طراحی شده است.

۸۰۶۸_۰۶

علاوه بر انتقال آسان قطعات ساختمانی، این سیستم مدولار امکان نصب فوری، جدا نمودن اجزا، انتقال به مکانی دیگر و سپس مونتاژ مجدد را نیز فراهم می آورد. صاحب خانه می تواند در آینده با توجه به رابطه ی قطعات پیش ساخته ساختمان و ابعاد و اندازه این قطعات و البته با در نظر گرفتن پیکر بندی کلی خانه، اقدام به گسترش فضای زندگی خود نماید. وی قادر خواهد بود با اضافه نمودن تعداد بیشتری از این واحدهای پیش ساخته به زیربنای خانه بیفزاید و یا حتی تغییراتی در ارتباط مابین فضاهای داخلی ایجاد نماید.

۸۰۶۸_۴۱

فلز سازه اصلی ساختمان را تشکیل می دهد. قطعاتی که در کارخانه تولید می شوند عموما از جنی فلز به ویژه آهن هستند. بخش های دیگر ساختمان (بخش های داخلی) از جمله بخش ورودی، دیوارها، کف، سقف و … از چوب مرغوب ساخته و پرداخته شده است.

۳_MONTAJE_05

تأسیسات مکانیکی و الکتریکی

کلیه تأسیسات مکانیکی ( لوله ها و …) و تأسیسات الکتریکی پروژه در محل کارخانه پیش بینی و تولید شده است . این تآسیسات پس از انتقال به مکان و در حین مراحل نصب قطعات مدولار خانه، سرهم بندی و نصب می گردند.

۸۰۶۸_۴۲

استفاده از یک سیستم مدولار موجب افزایش انعطاف پذیری ساختمان شده و امکان ایجاد تغییرات دلخواه را برای عوامل پروژه پدید می آورد. سیستم مدولار به مجری طرح و کارفرما اجازه می دهد که در مورد جانمایی فضاها و جایگاه قرارگیری ستون های فلزی ساختمان، در محل نصب پروژه تصمیم بگیرند و تغییراتی را به صورت کلی و جزیی اعمال نمایند.

۸۰۶۸_۱۱

Architects: Felipe Assadi

Location: Pichicuy , La Ligua, Región de Valparaíso , Chile

Project Area: 80.0 m2

Project Year: 2014

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*