یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

مرتفع ترین هتل دنیا در مکه

BBHBB N V

مرتفع ترین هتل جهان در مکه

مرتفع ترین و بزرگترین هتل دنیا در شهر مکه ساخته خواهد شد.

این پروژه عظیم در سال ۲۰۱۷ به مرحله اجرا خواهد رسید. هتل ایرج کدی مکه با صرف هزینه ۳/۵ میلیارد دلار در منطقه منافیا Manafia مکه، جنوب مسجد جامع و دو کیلومتری بیت الحرام  ساخته خواهد شد. حجم کلی بنا شامل یک بخش مرکزی گنبدشکل می باشد که توسط دوازده ساختمان استوانه ای شکل احاطه شده است. برج های اطراف گنبد هر کدام به طور مستقل و در ارتباط با سایر مجموعه عمل می کنند. ده برج خدمات اقامتی ۴ ستاره و دو برج خدمات اقامتی پنج ستاره ارائه خواهند داد. هتل ایرج کدی به طور متوسط سالانه پذیرای ۲ میلیون حاجی بیت الحرام خواهد بود.

امکانات هتل برج ایرج کدی مکه (مرتفع ترین هتل دنیا) قلعه سنتی صحرای عربستان

۶۶۲۱۲۱,L;MM

مرتفع ترین هتل جهان در مکه

هتل برج ایرج کدی مکه، در ۴۵ طبقه دارای ۱۰۰۰۰ هتل، ۷۰ رستوران، ۱۲ برج که خدمات اقامتی مستقل ارائه خواهند داد، کافی شاپ، یک ایستگاه اتوبوس، یک نمازخانه بسیار وسیع، مرکز خرید واقع در طبقات برج، درمانگاه مجهز، سالن کنفرانس و یک سالن پنج طبقه مجلل اختصاصی برای خاندان آل سعود، می باشد.

بازدیدکنندگان و افراد مقیم هتل ایرج کدی مکه می توانند از بام برج های ایستاده این هتل شاهد منظره شهر تاریخی و زیارتی مکه و کوه های بیابانی اطراف مکه باشند. بام برج های ایستاده ایرج کدی می تواند به عنوان محلی جهت فرود بالگردهای اشخاص مهم دولتی، خاندان سلطنتی عربستان سعودی و خدمات اورژانسی و نجات مورد استفاده قرار گیرد.

این هتل- برج به منظور رفاه حال مسافرین زیارتی و سیاحتی شهر مکه با سرمایه گذاری وزارت دارایی کشور عربستان سعودی و بهره برداری از درآمد حجاج بیت الحرام این شهر ساخته خواهد شد.

معماری این هتل کاملا اسلامی ست و در نمای خارجی و طراحی داخلی مجموعه اقامتی از تزیینات عربی- اسلامی بهره برده شده. طراحی پروژه به گروه معماری Dar Al-Handasah واگذار شد. در طراحی نمای خارجی بنا از رنگ های سبز، کرم (رنگ پایه) و آبی (رنگ پنجره ها) استفاده شده که کاملا با اقلیم منطقه و مناظر اطراف برج هماهنگی دارد.

Dar Al-Handasah یکی از گروه های پیشرو طراحی معماری در جهان با پنج مرکز طراحی در بیروت، قاهره، لندن، پونا و عمان و ۴۵ دفتر عملیاتی اجرایی در ۳۰ کشور دنیا می باشد.

اجرای این پروژه با مخالفت های بسیاری از سوی افراد تندرو مواجه گردید. برخی معتقدند اجرای هتلی با این تجهیزات لوکس ارزش معنوی بیت الحرام را پایین خواهد آورد…

b132f3bec45f0ed6707ebc75318dd825هتل برج مکه

( دوستان عزیز پارس دیسا لطفا از دادن نظرات متعصبانه در مورد این مطلب بپرهیزید. مطلب منتشر شده تنها از یک دیدگاه قابل بررسی خواهد بود، آن هم از دیدگاه معمارانه شما. باتشکر )

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*