دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

پروژه مسکونی ویترا

© Ana Mello
© Ana Mello

پروژه لوکس و بلند مرتیه مسکونی ویترا، یکی از آثار برجسته معمار دنیل لیبسکیند در آمریکای جنوبی ست. طراحی این پروژه در استدیو معماری لیبسکیند (نیویورک/ میلان/ زوریخ) صورت گرفته است. شرکت بزریلی JHSF (شرکت پیشرو توسعه املاک و مستغلات برزیل) در پیشبرد این پروژه مسکونی سهم به سزایی داشت. ویترا نخستین پروژه لیبسکیند در آمریکای جنوبی ست.

Site_Planپروژه مسکونی ویترا

پروژه مسکونی ویترا

ساختمان مسکونی ویترا در Rua Horacio Lafer یکی از محلات سائوپائولو قرار دارد.این پروژه در مارچ ۲۰۱۵ به پایان رسید و واحدهای مسکونی آن به سکونت در آمد. ویترا نخستین پروژه لیبسکیند در آمریکای جنوبی ست. این ساختمان مسکونی شیشه ای بلند مرتبه در  مجاورت چند معبر اصلی شهر و دو پارک معروف DOPOVO و Lbirapuera جانمایی شده است که بر اهمیت پروژه می افزاید.

© Ana Mello
© Ana Mello

ویترا همچون تندیسی شیشه ای که بر بدنه آن منبت کاری شده به نظر می رسد که الگویی ریتمیک را تداعی می کند. دنیل لیبسکیند معمار پروژه مسکونی ویترا می گوید: مردم بومی برزیل و شهر سائوپائولو الهام بخش من در طراحی ساختمان ویترا بود. من با الگوبرداری از خوش بینی، فرهنگ پویا و کثرت گرایی مردم برزیل موفق به طراحی این ساختمان مسکونی شدم.

_DSC0242پروژه مسکونی ویترا

ویترا دارای چهارده طبقه خوابگاهی (سکونتگاه های خوابگاهی) و یک پنت هاوس می باشد. هر طبقه این پروژه دارای ویژگی های منحصر به فرد با طراحی کاملا مستقل در ابعاد مختلف است. بخش ورودی بنا شامل یک لابی آفتابگیر و دلباز است که در بخشی از آن میز پذیرش بتنی به رنگ روشن در مقابل دیواری از جنس چوب برزیلی قرار دارد و با ایجاد تضادی زیبا، فضایی مدرن خلق کرده است.

_DSC0275

در طراحی داخلی ویترا، سادگی به طرز چشمگیری دیده می شود. آثار هنرمند معروف ویودو ژانیرو خوزه بشاره در طراحی فضای داخلی ویترا مورد استفاده قرار گرفته است.

© Ana Mello
© Ana Mello
© Ana Mello
© Ana Mello
© Ana Mello
© Ana Mello

از دیگر امکانات رفاهی پروژه ویترا می توان به استخر شنای مجموعه، آب گرم، سالن بدنسازی، سالن چند منظوره و اتاق بازی کودک اشاره کرد. ویترا با شکل تندیس گونه کریستالی خود، مفهوم جدیدی از یک پروژه مسکونی ارائه می دهد که به معنای زندگی آسوده با احترام به طبیعت و استفاده از تکنولوژی نوین است.

© Ana Mello
© Ana Mello

Plans_Marketing_M-L11-Floorplan_11th_floor

یکی از ارکان مهم از آغاز طراحی و اجرای این پروژه مسکونی، رعایت شیوه های پایدار بود. معماری پایدار در ویترا منجر به پیش بینی و ایجاد سیستم پیشرفته برای جمع آوری آب باران و استفاده مجدد از این آب، پانل های خورشیدی برای گرم کردن آب مورد نیاز ساختمان، استفاده از مواد پایدار، استفاده از شیشه هایی که مانع انتقال حرارت می شوند، هوشمند سازی سیستم های مدیریت ساختمان شده است.

West_Elevation

Section_02

South_Elevation

Section_01

East_Elevation

Architects: Studio Libeskind

Location: Avenida Horácio Lafer, 500 – Itaim Bibi, São Paulo – SP, 04538-082, Brazil

Developer: JHSF

Project Year: 2015

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*