دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

کتاب طراحی دانشگاه ها و جزییات ریزفضاها

۹۳۶۲۶۸۲۵۶۵۵۳۷۷۹۵دانلود کتاب طراحی دانشگاه ها و جزییات ریزفضاها

کتاب مذکور شامل کلیات طراحی فضای آموزشی دانشگاه، ضوابط آموزشی و ریزفضاهای موجود در دانشگاه می باشد که می تواند به عنوان منبعی مطمئن و مفید مورد استفاده دانشجویان رشته معماری و رشته های مرتبط قرار گیرد. مطالب کتاب طراحی دانشگاه ها و جزییات ریزفضاها در سه فصل تقسیم بندی شده که عبارتند از:

– فصل اول: فضاهای آموزشی
– فصل دوم: فضاهای کمک آموزشی
– فصل سوم: ضوابط طراحی آزمایشگاه ها

فضاهایی که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفتند شامل آزمایشگاه ها، کلاس های درسی دانشجویان، دفاتر اساتید و مسئولین دانشگاه، کتابخانه های کوچک، فضاهای خدماتی و پشتیبانی و … می باشد. تدوین و نشر این کتاب با هدف آسان نمودن مطالعات مقدماتی طراحی فضای آموزشی دانشگاه ها صورت گرفته است.

در ادامه مطلب می توانید کتاب طراحی دانشگاه ها و جزییات ریزفضاها را به صورت رایگان دانلود نمایید.

بخش هایی از مقدمه کتاب

یکی از اصول پایه در طراحی معماری شناخت و تجربه و تحلیل ابعاد مختلف طرح است. دراین رهگذر مبانی اصلی از جمله نوع عملکرد ارتباطات محیطی، اجزای تشکیل دهنده طرح شناخته می شوند. حاصل این بررسی ها مواد و اطلاعاتی را بدست می دهد که پیش پروژه نام می گیرد. پیش پروژه گرچه به سبب محدودیت خاص خود قادر به مشخص کردن تمام اجزای یک طرح نیست اما درعین حال زمینه تحقیقات را به شکل گسترده ای فراهم می آورد. کارکرد اصلی مطالعات یاد شده آن است که طراح را در جهت یابی و رسیدن به نتیجه مطلوب که عبارتند از:  برخورد صحیح ومنطقی با نیازهای طرح است، یاری می دهد و در ضمن نه تنها محدودیتی برای طراحی و خلاقیت طراح ایجاد نمی کند، بلکه دامنه بسیار وسیع از متغیرها و راه حل ها را مطرح می سازد و اسباب انعطاف پذیری بیشتر طرح در شرایط محیطی و عملکردی آن را فراهم می آورد. به این ترتیب مشخص می شود که پیش پروژه صرفاً یک کتاب راهنمای حاوی طرح های از پیش داده شده نیست بلکه ارائه دهنده راه حل ها و در واقع حاصل تجربیات است که به کمک آن ها استانداردهای مورد نظر بدست می آید. با توجه به ارزش های فوق از تحقیقات انجام شده در زمینه های مختلف طراحی معماری که هم اکنون در برخی از کشورها از جمله ایتالیا به عنوان تحقیقات مرجع اهل فن قرارمی گیرد استفاده شده است. اساساً بخشی از برنامه تحقیقاتی پروژه ساختمان های دانشگاهی، مطالعاتی ست که به شرح فضاهای کارآمد تیپ یا نمونه می پردازد. هدف اصلی مشخص کردن ابزار عملی و ضوابط اجرای مورد نیاز جهت طراحی و اجرای پروژه ساختمان دانشگاهی است.

قالب فایل PDF

تألیف و ترجمه پیمان رزمجو

ناشر مهندسین مشاور اروین معماری پارس

تعداد صفحات ۹۶ صفحه

Processing your request, Please wait....
   

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»