دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
سرخط خبرها

شینگو بان و کمک رسانی به زلزله زدگان نپال

۱۵۰۵۰۵_PLH_Turkeyr_s

شینگو بان و کمک رسانی به زلزله زدگان نپال

شین گو بان کی مون (Shigeru Ban) معمار ژاپنی به همراه تیمی از معماران داوطلب (VAV)، آمادگی خود را برای کمک به زلزله زدگان فاجعه ۲۵ آوریل نپال اعلام کرد. کمک رسانی این گروه معمار شامل دو بخش اول و دوم خواهد بود.

بان کی مون و ایجاد سرپناه موقت برای بی خانمانان نپال

۵۵۴b8971e58ece423b000155_help-shigeru-ban-provide-emergency-shelter-to-nepal_1-530x335

زلزله فجیع نپال آثار ناگواری از خود برجای نهاد. جبران این خسارات (خسارات جانی و مالی) تقریبا غیرممکن است اما می توان با کمک رسانی به مردم بی خانمان و آسیب دیده این کشور بخشی از این آسیب ها را جبران کرد. در حال حاضر داشتن سرپناهی مناسب برای افراد زلزله زده بسیار ضروری ست. طی روزهای اخیر گروه های بسیاری از همه ی نقاط دنیا به صورت داوطلبانه برای کمک رسانی به مردم اعلام آمادگی نمودند.
در مرحله نخست، تیم شین گو بان کی مون به جمع آوری چادر و پارتیشن های پلاستیکی پرداخت و با کمک معماران بومی منطقه، دانش آموزان و دانشجویان اقدام به ساخت سرپناه موقت جهت اسکان افراد بی خانمان نمود.
این تیم برای ادامه روند ساخت سرپناه های موقت زلزله زدگان از مردم کشور ژاپن و سراسر جهان درخواست کمک مالی نمود. بخش دوم کمک رسانی تیم معماری شین گو بان کی مون شامل ساخت خانه های مسکونی دائمی برای افراد زلزله زده نپال خواهد بود که پس از اجرای فاز یک کمک رسانی به اجرا در خواهد آمد.

بان کب مون کیست؟

بان کی مون معمار ژاپنی، برای نخستین بار در رواندو سال ۱۹۹۴ و پس از آن در در کوبه ژاپن به ساخت و توسعه ساختارهای اضطراری پرداخت. وی از آن پس، بخشی اعظمی از کار حرفه ای خود را بر روی تولید و توسعه مواد و مصالح مقرون به صرفه و سبک متمرکز نمود. این مصالح ساختمانی به دلیل سهولت و سرعت اجرای بالا در اقدامات امدادرسانی بسیار پرکاربرد هستند.

۱۵۰۵۰۵_NTH_s

Processing your request, Please wait....

درباره ی sahelazad

sahelazad
« آنکه پا جای رد پای دیگری گذارد، از خویش ردپایی بر جای نگذارد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*